ABRA modul - Skriptování

Nacházíte se na: Tanaka.cz (úvod) » Živnostník » Rozširující moduly Gen daňová evidence

Požadavky na ERP systémy jsou téměř vždy individuální - proto musí být plně elastické, aby se bez problémů přizpůsobily všem firemním procesům. Systémy řadyABRA Gen obsahuje mnoho nástrojů, jak produkt upravit podle přání a potřeb uživatele. Nová funkcionalita Skriptování umožní do existujících objektů (Business objektů, agend a nevizuálních číselníků) zařadit vlastní programový kód, který se bude vykonávat spolu s pevným kódem daným výrobcem. Tímto způsobem je možné vytvořit nové chování a případně upravit stávající přesně na míru. Všechny nástroje jsou integrální součástí produktu a není třeba nic doinstalovávat.

Základní popis

Je součástí definičního a vývojového prostředí ABRY, patří mezi nástroje přizpůsobení informačního systému. Pomocí integrovaného programovacího prostřední lze ABRU zcela přizpůsobit vlastním potřebám. Znalý uživatel či administrátor může upravovat existující objekty (Business objekty, agendy a nevizuální číselníky) nebo zařadit vlastní programový kód, který se bude vykonávat spolu s pevným kódem daným výrobcem.

Přínosy pro uživatele

  • možnost vytvářet a přizpůsobovat chování systému
  • možnost výrazného přizpůsobení informačního systému vlastním firemním procesům

Funkce a vlastnosti

  • vlastní programovací prostředí
  • skriptovací engine FastScript, resp. PascalScript

Příklady skriptů v praxi

V modulu CRM je řízena pracovní činnost konzultantů a plánována jejich práce u klientů. Pomocí skriptu je vytvořen napojovací můstek na SMS bránu. Po založení požadavku na servis lze stiskem tlačítka (nebo automaticky po uložení) odeslat SMS s podrobnými informacemi o nově evidovaném servisním zásahu.

Aktivační klíče k IS ABRA, které získává každý klient po zakoupení systému, jsou generovány pomocí externího programu, ale ovládání tohoto programu a uložení vygenerovaného aktivačního klíče do systému ABRA Gen je prováděno skriptem vytvořeným ve Skriptování. Skript se spouští automaticky při uložení Aktivity v modulu CRM, kde je zadána definice zakoupeného produktu, modulů a verze systému.

Potřebujete poradit či získat informace týkající se produktů ABRA, jejich pořízení, cen jednotlivých modulů a balíků, fungování a provozu? Neváhejte kontaktovat naše Helpdesk středisko zde!

Aktuální verze ABRA Gen 19.2.2 s novým modulem Úkoly Informační systém ABRA Gen přichází s aktuální verzí 19.2.2. Na Zákaznickém portálu je k dispozici jednotná aktuální verze dostupná všem zákazníkům.
Legislativní verze ABRA Gen 19.0.1 Informační systém ABRA Gen přichází s legislativní verzí 19.0.1 pro rok 2019
Aktuální verze ABRA Gen 18.13.06 Informační systém ABRA Gen přichází s novou verzí 18.13.06
Nová verze ERP systému ABRA Gen 18.03.17 Usnadněte si práci v ERP systému ABRA Gen díky novinkám v oblastech ochrany dat a skladového hospodářství. Spolu s celou řadou dalších vylepšení je najdete v nové verzi ABRA Gen 18.03.17.